Magyar Kormány támogatása 2021/2022

Nagyon boldogok és hálásak vagyunk, hogy sikerült megvalósítanunk a projekt célját, amely az apátújfalusi (Opatovská Nová Ves) egyházközösség területén lévő katolikus templomok helyreállítása volt.

Sikeres lett a Szent Imre templomnak (Szlovákgyarmaton) harangjainak és harangtornyának felújítása, korszerűsítése. A templom két harangjának hangja újból szól és meghív az imára és a szentmisére.

Ugyanúgy sikeres lett Harasztiban a Szűz Mária rózsafüzér királynője templomának külső javítassa és felújítása. Sikeresen elvégzett munkálatok: a templom alapjainak megerősítése, vakolat javítása és festése, új tetőzet építése a templom bejárata fölé.

Az apátújfalusi egyházközösség területén lévő katolikus templomok helyreállítását 2021-2022 között a Magyar Kormány támogatta!

Szent Imre templom – Szlovákgyarmat – a harangok korszerűsítése

A Szűz Mária rózsafüzér királynője templomának külső javítassa és felújítása (Haraszti)