Relikvia sv. Margity Márie Alacoque

V decembri 2020 sme v našom farskom kostole v Opatovskej Novej Vsi inštalovali relikviu sv. Margity Márie Alacoque.
Bola to rehoľná sestra, ktorej sa trikrát zjavilo Božské srdce, ktorému je zasvätená naša farnosť.

Zo zjavení sv. Margity, ktoré opísala vo svojich zápiskoch, sa časom sa ustálilo dvanásť prisľúbení Božského Srdca pre tých, čo budú uctievať Božské Srdce:

1. Dám im všetky milosti potrebné ich stavu.
  2. Vnesiem pokoj do ich rodín.
  3. Poteším ich v trápeniach.
  4. Stanem sa im bezpečným útočišťom v živote a najmä v hodine smrti.
  5. Vylejem hojnosť požehnania na všetky ich podujatia.
  6. Hriešnici nájdu v mojom Srdci zdroj milosti a nekonečné more milosrdenstva.
  7. Ľahostajné duše sa stanú horlivými.
  8. Horlivé duše dosiahnu veľkú dokonalosť.
  9. Požehnám tiež domy, kde bude vystavený a uctievaný obraz môjho Najsvätejšieho Srdca.
  10. Kňazom dám dar, že obrátia aj najzaťatejšie Srdcia.
  11. Mená tých, čo budú šíriť túto úctu, budú zapísané v mojom Srdci a nebudú z neho nikdy vytreté.
  12. Všetkým, ktorí pristúpia k sv. prijímaniu na prvý piatok počas deviatich mesiacov nepretržite po sebe, sľubujem milosť pokánia pri zomieraní – nezomrú v nemilosti, ani bez sviatostí. Moje Srdce im bude bezpečným útočišťom v posledných chvíľach života.

Relikvie sv. Margity Márie Alacoque
v našej farnosti